X
راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از مسیر های زیر می باشد:

مسیر ۱

از مسیر اتوبان قم – تهران خروجی فرودگاه امام خمینی (ره)

مسیر 2

از مسیر اتوبان ساوه – تهران خروجی فرودگاه امام خمینی (ره)

 

پارکینگ های شهر فرودگاهی

فرودگاه امام خمینی(ره) با ظرفیتی بیش از 13 هزار خودرو در 5 پارکینگ پذیرای مسافران و مراجعین محترم می باشد. با توجه به تعرفه پارکینگ ها پارکینگ طبقاتی(مسقف) جهت توقف های کوتاه مدت و پارکینگ روباز شماره 3و4 جهت توقف های بلند مدت پیشنهاد میگردد.

مشخصات پارکینگ‌ها

مشخصات پارکینگ‌ها
 • پارکینگ طبقاتی (مسقف) با ظرفیت ١٥٠٠ خودرو در دو طبقه که با توجه به هزینه آن برای توقف های کوتاه مدت جهت بدرقه و استقبال از مسافرین مناسب می باشد – که در زیر ترمینال واقع شده است و از طریق آسانسور به سالن های ترمینال دسترسی دارد.
 • پارکینگ روباز شماره ٣ و ٤ با ظرفیت 10 هزار خودرو که جهت توقف های چند ساعته یا توقف های شبانه روزی مناسب است و در فاصله دورتری از ترمینال واقع شده و راه دسترسی به ترمینال از طریق اتوبوس های شاتل به صورت رایگان یا استفاده از پل ارتباطی امکان پذیر است. این پارکینگ در روبروی ترمینال واقع شده که با تابلوهای راهنمایی محل آن مشخص شده است.
 • پارکینگ روباز شماره ٢ با ظرفیت ٨٤٠ خودرو عموماً جهت پارک خودروهای توقیفی یا استفاده در زمان های پیک سفر مورد استفاده قرار میگیرد و در فاصله دورتری از پارکینگ شماره ٣ و ٤ نسبت به ترمینال واقع شده است. در ایام پیک سفر اتوبوس های شاتل به صورت رایگان اقدام به انتقال مسافرین به ترمینال و بالعکس می نمایند.
 • پارکینگ روباز شماره ٥ با ظرفیت ١٢٠٠ خودرو که عموماً جهت مراجعین به گمرک فرودگاه مورد استفاده قرار می گیرد و در ایام پیک سفر در صورت لزوم قابل استفاده مسافرین نیز می باشد.  این پارکینگ در محدوده گمرک فرودگاه قرار دارد و در ایام پیک سفر اتوبوس های شاتل به صورت رایگان اقدام به انتقال مسافرین به ترمینال و بالعکس می نمایند.
2
1
3
معرفی پارکینگ ها و شرایط استفاده
ردیف شرح پارکینگ موقعیت شرایط استفاده توضیحات
1 پارکینگ طبقاتی شماره 1 زیر ترمینال مسافری به صورت شبانه روزی در کل ایام سال با توجه به تعرفه پارک کوتاه مدت و ساعتی پیشنهاد میگردد
2 پارکینگ روباز  شماره 3و4 روبروی برج مراقبت پرواز به صورت شبانه روزی در کل ایام سال جهت پارک بلند مدت و شبانه روزی پیشنهاد میگردد
3 پارکینگ روباز شماره 5 جنب گمرک و بانک ملی به صورت شبانه روزی جهت مراجعین به گمرک و در صورت لزوم در زمان های پیک سفر پارکینگ عمومی + استفاده در ایام پیک سفر
4 پارکینگ روباز شماره 2 روبروی گمرک شهر فرودگاهی به صورت شبانه روزی و در صورت لزوم در زمان های پیک سفر پارکینگ خودرو های توقیفی + استفاده در ایام پیک سفر
مقررات پارکینگ:
 • در حفظ و سالم نگه داشتن کارت تا هنگام خروج دقت فرمائید.
 • آورنده کارت می تواند خودرو را از پارکینگ خارج نماید، در صورت مفقود شدن کارت احراز مالکیت با مقامات قضایی و انتظامی می باشد.
 • از گذاشتن هرگونه وسایل ارزشمند خود(چمدان، کیف، لباس، پول و غیره) در داخل اتومبیل جداً خودداری فرمائید.
 • از دادن وجه اضافه بر تعرفه، انعام و سوئیچ اتومبیل به پرسنل پارکینگ جداً خودداری فرمائید در صورت مشاهده مواردی از این قبیل مدیریت پارکینگ را در جریان بگذارید.
 • هر گونه لوازم و اشیاء اضافی خودرو خود را به انبار فرودگاه تحویل دهید.
 • با توجه به وسعت پارکینگ خواهشمند است محل پارک خودرو را به خاطر بسپارید.
 • در هنگام پارک از بسته بودن درب و شیشه خودروی و خاموش بودن چراغ ها اطمینان حاصل نمائید.
 • با توجه به ماده 185-183-10 قانون مدنی و در چارچوب قوانین بیمه کشور و به دلیل عدم امکان کنترل در بدو ورود، مدیریت پارکینگ هیچگونه مسئولیتی در قبال ادعای صدمه به بدنه اتومبیل یا سرقت لوازم، اشیا داخل، وسایل تزئینی و چادر ندارد.
تعرفه پارکینگ های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)
نام پارکینگ ورودی  هر ساعت توقف شبانه روزی 
 پارکینگ طبقاتی (شماره 1) 50.000 ریال 20.000 ریال -----
پارکینگ (3 و 4) 35.000 ریال  15.000 ریال 200.000 ریال
پارکینگ (2 و 5) 25.000 ریال 10.000 ریال 100.000 ریال
جهت اطلاع بیشتر درباره پارکینگ های فرودگاه امام خمینی (ره) با شماره ٥١٠٠٧١٩٩ ٠٢١ تماس حاصل فرمایید.
پارکینگ فرودگاه امام خمینی
پارکینگ فرودگاه امام خمینی

شاتل پارکینگ

شاتل پارکینگ

جابجایی مسافرین از پارکینگ روباز شماره ٣ و همچنین در صورت پذیرش مراجعین در ایام پیک در سایر پارکینگ ها با اتوبوس های رایگان به مقصد ترمینال و بلعکس انجام میشود

شاتل پارکینگ
طراحی سایت