X

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

رسالت اصلی اورژانس در فرودگاه امام خمینی(ره) رسیدن بر بالین بیمار در اسرع وقت،انجام معاینات و بررسی های لازم بر بالین ایشان ،انجام مشاورات لازم با پزشکان و متخصصان حاضر در این مرکز جهت اتخاذ بهترین تصمیمات بالینی و در آخر انتقال بیمار اورژانسی در اسرع وقت به نزدیکترین واحد درمانی می باشد.

مراجعین با مشکلات بالینی از جمله موارد قلبی،مشکلات گوارشی،آسیبهای فیزیکی،و مشکلات داخلی و هرگونه احساس ناخوشایند بالینی میتوانند به پایگاههای مستقر در فرودگاه مراجعه نمایند.

 

محل قرارگیری پایگاهها عبارتند از:

پایگاه 318:درب ورودی پروازهای ورودی سالن B زیر پله برقی واقع شده که محدوده سالن ها و باند را خدمات رسانی میکند.شماره تلفن های 115و51007900 جهت برقراری ارتباط با این پایگاه موجود است.

پایگاه 340:واقع در دپوی موقت تاکسیرانی که بلوارهای اصلی فرودگاه و اتوبان قم و جاده های منتهی به فرودگاه را تحت پوشش خود قرار میدهد.شماره تلفن 115 به صورت شبانه روزی در خدمت مسافرین محترم می باشد.

 

* تیم پزشکی فرودگاه (وابسته به وزارت راه و شهرسازی)در دو نقطه که سالن ورودی B و سالن خروجی تراز 8 می باشد به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات بالینی به مسافرین می باشد.

* در سالن B تیم پزشکی متشکل از پزشک و گروه پرستاری و امدادگران همراه با دو دستگاه آمبولانس می باشد که یکی از آمبولانس ها داخل باند مستقر بوده و خدمات رسانی به داخل باند و هواپیماها را در صورت لزوم انجام می دهد.

* ویزیت مراجعین به درمانگاه توسط پزشک مستقر انجام شده و اقدامات اولیه از قبیل اخذ نوار قلب،سرم تراپی،اکسیژن تراپی و تجویز دارو در این محل صورت میگیرد . در ادامه اگر بیمار نیاز به انتقال پیدا کرد از پرسنل اورژانس 115 جهت انتقال به اولین واحد درمانی پذیرش دهنده استفاده می شود.

 

کمکهای اولیه

واحد کمکهای اولیه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سالن B ترمینال ورودی قرار دارد و یک پزشک  و تیم پزشکی کامل جهت انجام امور کمکهای اولیه پزشکی به صورت 24 ساعته در این واحد مستقر میباشد که در صورت نیاز به اعزام در تعامل کامل با شماره 115 بیماران را به بیمارستانهای طرف قرارداد اعزام می نماید.

ضمنا بیماران هواپیماهای ورودی که به تشخیص کاپیتان اورژانسی تشخیص داده میشوند با اعلام به برج مراقبت و سپس پزشک و تیم پزشکی توسط آمبولانس واقع در رمپ انتقال و با همکاری 115 مورد رسیدگی واقع میشود.

شماره تلفن تماس:51007637-021

1
طراحی سایت